Anasayfa » Maltepe PRP Uygulama Kampanyaları » 2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

prp tedavisi, prp tedavisi diz için, prp tedavisi saç, prp tedavisi yorumlar, prp tedavisi nedir nasıl yapılır, prp tedavisi fiyatları 2017, prp tedavisi yaptıranlar, prp tedavisi ekşi, prp tedavisi kadınlar kulübü, prp tedavisi ortopedi, prp tedavisi leylande güzellik salonu, prp tedavisi leylande güzellik salonu maltepe, prp tedavisi leylande güzellik maltepe, prp tedavisi maltepe, prp tedavisi fiyatları maltepe, prp tedavisi fiyatları maltepe leylande, prp tedavisi fiyatları maltepe leyla demirci,

Leylande Güzellik Salonu İstanbul Maltepe Bağdat Caddesinde PRP Tedavisi Cilt Gençleştirme Hizmetleri ile hizmetinizdedir. Fiyatlar ve danışmanlık için: Mobil: +90 (531) 793 36 69

2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

PRP (Plateletten Zengin Plazma) Tedavisi Nedir?
Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir.

Bir kişiden alınan yaklaşık 20 cc kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir.

1 - PRP Uygulaması Kimlere Yapılamaz?

Platelet sayısı yetersiz olan hastalarda, kanser hastalarında bu uygulama yapılamamaktadır.

2 - PRP Uygulaması Acı Verici Midir?

PRP uygulaması enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla derinin 1,5 mm altına yapılır, deriye hacim kazandırmak içinse daha derin uygulama yapmak gerekir, ancak bu uygulamalarda dışarıdan sürülen anestezik kremler acı hissini engeller.

3 - PRP Uygulamanın Yan Etkisi Var Mıdır?

Hastaya kendi kanından yani “otolog” bir materyal verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.

4 - PRP ile Elde Edilen Olumlu Sonuçlar Tamamen Kaybolur Mu?

Kaybolmaz, ancak her 10-12 ayda bir tekrarlanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir. Bu yüzden bu kürler gerek duyuldukça tekrarlanmalıdır.

5 - PRP Platelet Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı gençlik etkisi daha belirgin bir hale gelir.Etkinin tam olarak sağlanması için bir kürü tamamlamak gerekmektedir.

6 - PRP Hangi Amaçla Uygulanır?

Lazer / peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak, Derideki kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak, İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak, Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek gibi amaçlarla uygulanabilir


2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Uzman Estetisyen/Klinik Koordinatörü Tuba Elmas, PRP hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

PRP "Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması" adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 8- 20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir.

Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2-4 kat fazladır.

Leyla DEMİRCİ YAĞMAHAN
Uzman Estetisyen

PRP uygulamasındaki amaç nedir?

PRP tedavisinde hastanın tamamı kendine ait bir serum elde edilir. Elde edilen serumdaki pıhtı hücrelerinin ortalama yoğunluğu mililitreküpte bir milyon olarak ölçülmektedir. PRP tedavisinde pıhtı hücrelerinden, tüm yara iyileşmesi ve doku yenilenmesini süreçlerini başlatan, yaşamsal öneme sahip büyüme faktörlerini elde etmek amaçlanır. PRP yöntemiyle elde edilen serumdaki pıhtı hücreleri ve büyüme faktörleri, yeni kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi çoğaltarak cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına yayılır.

2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

 1. - Lazer/peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak
 2. - Deride yılların ve uv ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esnekliğin ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak.
 3. - İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak.
 4. - Saç dökülmesinde tek başına kullanmak ve diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek gibi amaçlarla ve yukarıda pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.
  1. 2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

   Uygulama hangi yollarla yapılmaktadır?

   Bu uygulama yüz, boyun, dekolte, ellerin üstü ve bacak içleri, kollar saçlı deri gibi cilt yenilenmesini gerektiren tüm alanlarda kullanılır. Göz altı morluklarında ve leke tedavisinde iyi sonuçlar alınabilir.

   Derin kırışıklıklar için PRP'nin otolog trombin ile bileşiminden sonra bir jel haline dönüşür. Bu jel yoğun doku onarımı süreci başlatarak hacim kayıplarını giderecek bir etki gösterir. PRP Jel sadece hacim kazandırıcı bir dolgu olarak etki göstermez, aynı zamanda da enjeksiyonun yapıldığı yeri çevreleyen dokunun aynısı olan yeni bir dokunun oluşumunu başlatır. Bu dolgu materyali kişinin kendisine ait olduğu için alerji yan etkisi olmamaktadır.

   PRP Uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?

   Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 veya 4 uygulamadan sonra(yani 1 kür uygulandıktan sonra ) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.

   Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir?

   Aslında nihai bir sonuç elde etmek amacıyla 3 hafta aralıklarla en az 3 enjeksiyon yapmak gerekir. Daha sonra da her 6-12 ayda bir uygulama yapılması sonuçların korunmasına olanak verir.

   Bir kür ile elde etmek olumlu sonuçlar sonradan tamamen kaybolur mu?

   Kaybolmaz, ancak 3 veya 4 uygulamadan oluşan kürleri her 6-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Bu durumda uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

   2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

   PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır?

   PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak özelliklere sahiptir. Çünkü:

    - Uzun etkilidir
    - Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır
    - Kolay ve güvenli biçimde uygulanır
    - Sadece yeni kollajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler
    - Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak" değil "gençleştirerek" giderir.

    İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve gençleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır.

    3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.

    Leyla DEMİRCİ
    Uzman Estetisyen


    Leylande Güzellik Salonu İstanbul Maltepe Bağdat Caddesinde PRP Tedavisi Cilt Gençleştirme Hizmetleri ile hizmetinizdedir. Fiyatlar ve danışmanlık için: Mobil: +90 (531) 793 36 69

    2018 Cilt Gençleştirmede Kök Hücre PRP Uygulamaları Fiyatları

    %10 İN-Dİ-RİM

    Paket Siparişinizde %10 İndirimden Yararlanın

    Kupon Kodu: LEYLANDEWeb2020


    Mobil + Whatsapp: +90 531 793 36 69

    Sadece paket satın almalar içindir.

    Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın!