Güzelliğinize Güzellik Katıyoruz!

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Paket Alımlarınızda Geçerli
%10 İNDİRİM
Kazandınız!

Kullanmak için Whatsapp: +90 531 793 36 69
Kupon Kodu: LEYLANDEWeb2024

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Leylande Güzellik Salonu İstanbul Maltepe Bağdat Caddesinde Lazer Epilasyon ile hizmetinizdedir. Fiyatlar ve danışmanlık için: Mobil: +90 (531) 793 36 69

Saç adeta yabani ot gibidir. Siz kestikçe o yayılır. Hızla büyür, kafanızdan sırtınıza, aşağıda bacaklarınıza, kollarınıza hatta yüzünüze ulaşır. Saç çok güzel olabileceği gibi, bayanlarda dudak üstüne, erkek ve bayanlarda ise sırt gibi vücudunuzun diğer bölgelerine ulaşınca çekiciliğini kaybeder. Saç uzaması doğaldır ama hormonal ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak bazı kişilerde daha fazla uzar ve yayılır. Tıraş ve ağda gibi bazı metodlarla bu derdinizden kurtulabilirsiniz ama bunlar hep geçicidir ve siz istemeseniz de o tüyler geri gelecektir.

Bununla yüzleşin, sürekli ağda ve/veya jilet işlemi bir yandan can sıkıcı ve büyük zaman kaybı, diğer yandan da sürekli acı çektiren bir süreç. Yüz, bacaklar, kol altları ve bikini bölgemizdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için yaptığımız onca şey sonrasında lazer epilasyona başvurmamak elde değil. Peki bu tedavi sizin için doğru çözüm mü? Sizin için aşağıda süreç boyunca bilmeniz gerekenleri listeledik ve kararınızı vermenizi kolaylaştırdık.

İstenmeyen tüylere lazer tedavi nasıl yapılır, işe yarar mı? Zararları nelerdir? Fiyatları ne kadar? Tüm bu sorularınıza hızlı hızlı cevap vereceğiz.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız epilasyon aletlerinden, tıraş olmaktan, cımbızla uğraşmaktan veya ağda acısını çekmekten sıkıldıysanız, lazer epilasyon sizin için denemeniz gereken bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon, ülkemizde oldukça sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Gerçek anlamda lazer epilasyonun çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yokedilmesi prensibine dayanır. 1990 senesinde uygulanmaya başlamıştır ama son senelerde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem fiyatları ucuzlamıştır, hem de daha acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışıyor?

Öncelikle lazer epilasyon cihazlarının nasıl çalıştığı hakkında kısa bir tanım yapmak isteriz. Basitçe anlatmak gerekirse, bir cilt uzmanı elle kontrol edilen lazer cihazı ile cildinize lazer enerjisi gönderir. Bu enerji cildinizden tüy köklerinize ulaşır ve enerjiyi absorbe eden kökler, tüy uzatmak konusundaki işlevini kaybeder. Kullanılan lazer sadece o anda uzayan tüylerinize etki edebilir bu sebeple de birkaç seans gerekebilir 100% sonuç almak için. İyi bir sonuç için ortalamada 4-5 seansa gideceksiniz gibi düşünmelisiniz.

Birkaç farklı lazer cinsi bulunmaktadır bu tedavide kullanılan. En yaygın olanlar ise Alexandrite ve Diode lazerdir. Alexandrite, cildin altında bulunan tüy köklerine yoğun bir şekilde etki ederek tüylerin uzamasını engeller. Diode ise genel manada aynı şekilde çalışsa da daha uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde koyu cilt rengi olanlarda lazer epilasyon için avantaj sağlamaktadır. Lazer ile birlikte darbe ışık teknolojisi de epilasyon için kullanılan farklı bir metoddur. Lazer ile aynı mantıkta çalışırlar ama lazer enerjisi yerine ışık enerjisi kullanırlar.

Önemle belirtmek isteriz ki lazer epilasyon he zaman kalıcı tüysüzlük sağlamayabilir. Tedavi olan kişilerin 90% tüylerden kurtulmayı umması daha olasıdır, çok açık renkli tüylerde başarı yakalanması için birkaç seans gerekebilir.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Tedavisi Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon, cımbız, ağda, normal epilasyon gibi diğer yöntemlere göre daha çekici olsa da, herkes için uygun olmayabilir. Örneğin çok koyu cilt rengi olan kişiler için lazer doğru bir yöntem değildir. Bunun sebebi koyu ciltlerin, lazer enerjisini absorbe etmesi ve sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkilerin artmasından kaynaklanmalıdır. Teknoloji gün geçtikçe gelişse de, koyu tenli kişiler, açık tenlilere göre daha fazla lazer epilasyon seansına katılmak zorunda kalmaktadırlar. Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de tüylerdeki melanin eksikliği sebebi ile lazer epilasyon tam etki vermeyebilir. Lazer epilasyon için en uygun kişiler, açık tenli ve koyu renk tüylü kişilerdir.

Lazer Epilasyon Tedavisini Uygulayacak Uzmanın Seçimi

Eğer lazer epilasyon tedavisi almaya karar verdiyseniz, uzman kliniğinizi seçerken uygulamanız gereken bazı maddeleri size hatırlatmak isteriz. Öncelikle size tedaviyi uygulayacak uzman ile görüşün ve konuşmanız sonrasında ona güvenip güvenmediğinizi kendinize sorun. Ona tecrübesine dair soracağınız ‘kaç senedir lazer epilasyon yapıyorsunuz?’, ‘tedavilerde başarı oranınız nedir?’, ‘referans verebilir misiniz?’, ‘tedavi sonrası nasıl bir hizmet veriyorsunuz’ gibi sorular ve alacağınız yanıtlar sizin ona güvenmenizi/güvenmemenizi sağlayacaktır.

İkinci önemli nokta kliniğin genel ortamı hakkında. İlk girişten itibaren ne kadar hijyenik ve organize bir ortamdasınız? Çalışanlar nazik ve profesyonel mi? Üçüncüsü, onların da sizin medikal geçmişiniz hakkında soru sormasını beklemelisiniz. Sizin cildinizle ilgili konularda bilgi sahibi olmalılar ki lazerin farklı bir yan etkiye yol açmayacağını garanti edebilmeliler. (Bu tarz sorular onların bu tedavideki tecrübesini/tecrübesizliğini size kanıtlayacaktır.)

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Tedavisi Acı Verecek mi?

Açık söylemek gerekirse, orta seviyede, tolare edilebilir düzeyde bir acı hissedeceksiniz tedavi süresince. Cildiniz fazladan hassas değilse lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Burada unutmadan belirtmek isteriz ki tedavi sonrasındaki birkaç gün cildiniz fazla hassas olabilir ve ağrı yapabilir, bu konuda klinikten yardım alabilirsiniz. Olası şişlik ve kızarıklıklar için sadece buz ile ağrıyı dindirmek yeterli olabilir. Son olarak minimumda 2 gün güneş ışığından uzak durmanız gerektiğini de belirtmek isteriz.

Lazer Epilasyonun Avantajları ve Dezavantajları

Her medikal tedavide olduğu gibi lazer epilasyonun da artıları ve eksileri bulunmaktadır. Avantajlarının en önemlileri, uzun süreli ve kalıcı bir tedavi olmasıdır. Tüyleriniz tekrar çıksa bile minimum oranda ve çok açık renkli olarak uzayacaktır. Bu tedavi aynı zamanda bacak, göğüs veya sırt gibi geniş alana yayılmış tüyler için oldukça başarılıdır.

Dezavantajlardan bahsedecek olursak, bu tedavi onyıllardır yapılmadığı için, henüz örneğin 50 sene sonunda bir yan etkisi ile karşılaşıp karşılaşmayacağımız hakkında bir bilgi birikimi bulunmamaktadır. Aynı zamanda yanlış uygulandığı durumlarda lazer epilasyon ciltte hafif yanıklara ve cilt bozulmalarına da yol açabilmektedir. (doğru kliniğin seçimi burada büyük önem arz etmektedir) Son olarak bu tedavinin sizin cildinizde kaç seansta işe yarayacağını kimse garanti edemez. Bazı kişiler için 4-5 seans yetecekken, bazı ciltlerde daha fazla seansa ihtiyaç duyulur, ki bu da masrafların artmasına yol açacaktır.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Tedavisinin Riskleri ve Yan Etkileri

Lazer epilasyonun sizin için doğru bir tedavi yöntemi olup olmadığına karar vermek için birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlisi prosedür sonrasında olulabilecek yan etkilerin riskini almanızdır. Hiçbir medikal tedavinin sonrasında oluşabilecekler için garanti verilemez ve lazer epilasyon da bir istisna değildir. Yan etkiler geçici veya kalıcı olabilir ve bunda sizin cilt/tüy kökü tipiniz etkin rol oynayacaktır. Tabii ki tedaviyi uygulayan merkezin, klinik uzman doktorunun tecrübesi ve kullandıkları lazer teknolojisi de büyük bir etkendir.

Lazer epilasyon sonrasında, ağrı, şişkinlik, kızarıklık, kabarma, cilt lekeleri gibi geçici yan etkiler oluşabileceği gibi, ciltte solma ve yanıklar gibi kalıcı etkiler de görülebilmektedir. Peki bu yan etkilerle hangi durumlarda karşılaşırsınız? Korunmak için neler yapmalı yada tedavisi mümkün mü? Tüm bu sorularınızı aşağıda linklerini verdiğimiz özel incelemelerimizde açıklıyoruz.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Tedavisi Çeşitleri ve Lazer Cihaz Teknolojileri

4 ana lazer teknoloji tipi bulunmaktadır. Bunlar, Ruby, Alexandrite, Diode ve ND Yag’dır. Her tip lazer farklı cilt tipleri için ayrı uygulanmaktadır. Ruby lazer hem açık hem de koyu renkli cilde sahip kişilerde uygulanabilse de daha çok açık renkli cilt tipine uygulanmaktadır. Genelde de daha küçük alanlardaki tüylere odaklanmak için kullanılan bir teknolojidir.

Alexandrite’in en büyük özelliği hızı! Erkeklerin bazılarında sırtta tüylenme tüm sırtı kaplayacak şekilde olur. Bu kadar büyük bir alana uygulanacak Alexandrite lazer tedavi seansı sadece 30-40 dakika sürmektedir. Hiç de fena değil! Çok büyük alanlarda çok hızlı uygulanabilmesi ile Alexandrite, aynı zamanda her tüy rengi için kalibre edilebilmektedir.

Diode ise ilk iki lazer teknolojisine göre lazer dalga boyu konusunda farklılık göstermektedir. Laze dalga boyunun yüksek olması Diode teknolojisinin birçok cilt tipinde uygulanabilmesini sağlamaktadır.

Son olarak ND Yag lazerin ise en büyük farkı koyu ten ve koyu tüylere kolaylıkla uygulanabilmesidir.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Tedavisi süresince seans aralarında ve tedavi sonrasında, aksatmadan düzenli cilt bakımını yapanlar için lazer epilasyon çok kolay ve zahmetsiz bir tekniktir. Bakım, hem sonuçlara daha hızlı ulaşılmasında hem de sağlığınızı ve güzel cildinizi korumanız için gereklidir. Size önereceğimiz birkaç tavsiyeye uyduğunuz takdirde tedaviniz balarıyla gerçekleşecek ve tedavi sonrasında oluşabilecek komplikasyonlardan cildinizi koruyacaksınız.

Tüm Epilasyon Yöntemleri

Epilasyon günlük hayat rutininizin bir parçası olduğunda vücudunuzun ve yüzünüzün farklı bölgeleri için farklı yöntemler kullanırsınız. Sizin için kullanabileceğiniz tüm yöntemleri araştırdık, avantajlarını / dezavantajlarını ve hangi bölge için en uygun olduklarını listeledik. Seçmek size kalmış.

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışlar

  • Sadece kadınlara uygulanır: Gerçekte hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.
  • Çok ağrı yapar: Gerçekte, orta seviyede bir ağrı hissedersiniz. Gerektiği durumlarda lokal anestezi veya ağrı kesiciler kullanılır.(sizin acıya hassasiyetiniz ve yapılan bölgeye göre değişmekte)
  • Sadece yüzdeki tüylere uygulanır: Gerçekte, sadece yüzdeki değil, tüm vücutta gelişen istenmeyen tüylere uygulanabilir.
  • Çok pahalıdır: Seans başına fiyatlandırılır ve fiyatlanırma hakkında bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Gerçekte kalıcı olması ile de pahalı bir tedavi yöntemi değildir.
  • Tüyler 5 sene sonra tekrar çıkar: Gerçekte, seanslara düzenli katılınması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.

Leylande Güzellik Salonu İstanbul Maltepe Bağdat Caddesinde Lazer Epilasyon ile hizmetinizdedir. Fiyatlar ve danışmanlık için: Mobil: +90 (531) 793 36 69

Zeytinburnu Maltepe Güzellik Merkezi Lazer Epilasyon Fiyatları

Paket Alımlarınızda Geçerli
%10 İNDİRİM
Kazandınız!

Kullanmak için Whatsapp: +90 531 793 36 69
Kupon Kodu: LEYLANDEWeb2024
, , , , , , , , , , , , ,